سوالات متداول

(Smart kids maths  my maths) چیست؟

یعنی “ریاضی دوست داشتنی من” روشی جهت آموزش مفاهیم پایه ریاضی، به کودکان ۳ تا 8 سال است. این روش از طریق غنی سازی محیط آموزشی (بازی، داستان، نمایش خلاق، شعر، فعالیت های آموزشی گروهی و … ) مهارت های شناختی کودکان را افزایش می دهد و کودک را آماده ورود به آموزش های رسمی می کند. آموزش های این سیستم به صورت سلسله مراتبی و با توجه به مراحل رشد شناختی کودک توسط متخصصین طوری طراحی شده است که کودک در عین حالیکه بازی و تفریح می کند مفاهیم پایه و اصلی ریاضی را هم درک می کند. در این سیستم تمامی مفاهیم به صورت عینی و لمسی منتقل می گردد و دوره کاملاً کودک محور بوده و مدرس بیشتر یک هدایت گر است .

مهمترین مزیت my maths نسبت به روش های دیگر آموزش چیست؟

مآی مت روش آموزش جهانی پویا می باشد که کاملا دانش آموز محور می باشد و تلاش شده با آموزشهای سلسه مراتبی و چینش از ساده به مشکل – ترس و اضطراب از ریاضی را کاهش داد و مهارت های شناختی ،کلامی،استدلال های دیداری-فضایی و ...را بدون هیچ گونه استرس و فشار از طریق شعر و داستان و با برداشتن موانع خلاقیت به کودکان آموزش دهد .

دوره my maths چه مدت است ؟

مآی مت شامل سه دوره آموزشی پیوسته می باشد .

  1. دوره مقدماتی با کیف قرمز
  2. دوره پیشرفته با کیف آبی
  3. دوره تکمیلی با کیف سبز

محتوای هر کیف ابزار های کمک آموزشی ریاضی و خلاقیت و ابزار مربوطه مآی مت می باشد و هر دوره شامل سه ترم است و هر ترم 18 جلسه یک ساعته می باشد .

آیا my maths در شهر من برگزار می شود؟ 

جهت اطلاع از شعب خودتان می توانید به سایت  www.mymaths.ir مراجعه  کنید .

و یا از طریق تلفن 09389872300 اقدام کنید .

مربیان my mathsچه شرایطی باید داشته باشند و چگونه آموزش می بینند ؟

  1. مربیان باید سابقه کار مفید مرتبط داشته باشندترجیحا کارشناس روانشناسی ،علوم تربیتی،آموزش ابتدایی،ریاضی باشند .
  2. مربیان پس از گذراندن دورهای آموزشی استاندارد فنی و حرفه‌ای و در صورت کسب حد نصاب امتیاز ،وارد سیستم آموزشی مآی مت می شوند .

گروه آموزشی صداقت از چه نهاد ها یا سازمانهای مجوز دارد ؟

  1. سازمان فنی و حرفه ی کشور
  2. اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی
  3. دفتر تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش

نتایج آموزش مفاهیم پایه ریاضی در دوره 3 تا 8 سال

پژو هش های متعدد تاثیر مثبت آموزش مفاهیم پایه ریاضی ( در قالب بازی ،داستان،شعر ،نمایش و ....) را در دوران 3 تا 8 سالگی برتقویت رشد شناختی و کاهش اضطراب ریاضی کودکان را نشان داده است .

آیا کودکان در کلاس های (my maths)تکلیف منزل هم انجام می دهند؟

محور و مربی محور می باشد  مآی مت بر غنی سازی محیط آموزشی تاکید دارد، برخلاف سیستم های سنتی در این سیستم کتاب تنها به عنوان مکمل آموزش های خلاقانه و شاد معلم به حساب می آید. لذا کتاب های مآی مت  با طراحی خاص خود مانع از دلزدگی و خستگی کودک شده و صفحات کتاب متناسب با تعداد جلسات، جذاب، و با تکیه بر مهارت های تفکر هستند. یکی از مشکلات فراگیر در امر آموزش کودکان سراسر دنیا، دلزدگی و سختی ریاضی است. محققان ثابت کرده اند که انجام تکالیف سخت یا متعدد جایگزین آموزش بهینه نیست و تنها منجر به تنفر کودکان از ادامه آموختن می شود. این مسئله در کودکان پیش از دبستان که هنوز نیاز به بازی و تفریح دارند و تقید به کلاس را نیاموخته اند مهم تر است. کودکان در کلاس های مآی مت ریاضی را همچون بازی و به آسانی می آموزند بدون آنکه دلزده و خسته شوند. لذا تمام فعالیت ها در زمان کلاس است و تکلیفی در منزل وجود ندارد. اما ساختار کار به گونه ایست که کودک خود علاقه مند است تا آموخته های خود را در زندگی روزمره بکار گیرد و در این قسمت والدین می توانند همراهان خوبی باشند

آیا در my maths کودکان مورد آزمون قرار میگیرند ؟

از آنجایی که یکی از اهداف مآی مت از بین بردن ترس ریاضی و برداشتن موانع خلاقیت می باشد و آزمون خود مانعی جهت رشد خلاقیت کودکان می باشد هیچگونه آزمونی بطور ملموس از کودکان گرفته نخواهد شد و پیشرفت و آموزش بهینه کودک بطور غیر ملموس و در طی دوره توسط مربی بررسی خواهد شد و راهنمایی های لازم جهت پیشرفت هر چه بیشتر را به آنان خواهد داشت و به طور مدون گزارش عملکرد از روند رشد و پیشرفت کودک را در صورت لزوم به والدین خواهد داد.

آیا در my maths کودکان نیاز به تجدید دوره (مردود شدن )وجود دارد ؟

مربی با در نظر گرفتن روش ها و ابزار ویژه مآی مت موانع خلاقیت کودکان را برداشته و راه آموزش را هموار می نمایید بنابراین کودک از سیستم مآی مت دست خالی و بدونه آموزش خارج نخواهد شد و در صورتی که کودکان غیبت زیادی در طول دوره داشته باشند یا شرایط اسثنائی کودک که مشاورین پیشنهاد تجدید دوره برای آن کودک را بدهند تجدید دوره خواهد داشت .

در my maths چه چیزهای آموزش داده می شود ؟

آموزش بر مبنای استاندارد های بین المللی است و شامل دو محور اصلی است: ۱٫ آشنایی با زبان ریاضی و کاربرد آن: این زبان نه تنها شامل واژه های ریاضی مانند: عدد، الگو، دایره و علائمی مثل + – = است. بلکه مفاهیمی مثل: فاصله(بین، بعدی، کنار) مجموع(باهم، کلاً و همگی) پیش بینی(ممکن، شاید، حتماً) و ارزیابی(اشتباه، صحیح، دقت) را نیز شامل می شود. این برنامه بچه ها را ترغیب به مهارت بحث کردن می کند. برای داوطلب شدن در بحث بچه ها اول باید درست شنیدن صحبت های هم گروه های خود را یاد بگیرند. تا بتوانند مطلب را دنبال کرده و نظرات خود را در خصوص دلایل ارائه شده توسط دیگران ارائه دهند. محور اصلی دوره برانگیختن بچه ها برای توسعه مهارت فکر کردن و پروراندن این خصوصیت است. فرصت های زیادی برای بچه ها ایجاد می شود برای بیان اینکه آنها چه فکر می کنند، چه انجام می دهند، چرا این کار را انجام دادند، و استفاده از اطلاعات بدست آمده از تجربیات انجام شده برای تصمیم سازی. در بعضی از قسمت های این برنامه از بچه ها خواسته می شود که بر اساس مشاهداتشان حدس هایی بزنند و بعد به دنبال مثال هایی بگردند که حدس آنها را تایید یا رد کند. شباهت ها و تفاوت ها را پیدا کنند و دریابند که چندین راه حل ممکن است برای یک مسئله وجود داشته باشد(همیشه اولین راه حل بهترین راه حل نیست). ۲٫ درک عددبایستی دقت داشت که درک عدد یک مفهوم کلی است و با شمارش عدد فرق دارد. درک عدد خود شامل حوزه های مختلف از جمله موارد ذکر شده در زیر است که همه این مباحث به صورت سلسله مراتبی و با توجه به مراحل رشد شناختی کودک در قالب بازی، نمایش خلاق، شعر و قصه ارائه شده است. اعداد و کاربرد آنها، تناظر یک به یک، طبقه بندی و مرتب کردن، الگوها و جبر، اشکال هندسی و درک فضایی، اندازه گیری ها، تحلیل داده ها و احتمالات و حل مسئله

آیا آموزش های my maths باعث پرورش و شکوفایی خلاقیت کودکان می شود؟

همانطور که مستحضر هستید خلاقیت آموختنی نیست و در روش مآی مت تلاش براین است که موانع خلاقیت که برداشته شود و شکوفایی ناشی آموز فراهم شود .

My maths غیر از آموزش مفاهیم ریاضی چه تاثیرات دیگری دارد ؟

محیط غنی آموزشی و محتوای استاندارد و برنامه ریزی قوی آموزشی مآی مت به گونه ی می باشد که علاوه بر آموزش مفاهیم ریاضی در جهت ارتقاء سطح یاد گیری و توانمند سازی کودکان در اکثر جنبه های مورد نیاز کودکان از جمله پرورش مهارتهای اجتماعی کودکان ،افزایش خلاقیت و اعتماد به نفس  با دادن باز خوردهای مناسب به کودکان و هماهنگی های حرکتی –دیداری هوش فضایی و رشد مهارتهای کلامی زبانی – افزایش مهارتهای شناختی – تقویت توجه و حافظه و مهارتهای حرکتی ظریف و پایداری و ثبات و صد ها تمرین و فعالیت به کمک ابزار مناسب آموزشی و بهره گیری از بهترین استاندارد آموزشی در این زمینه ها در جهت بهبود یاد گیری همه جانبه کودکان پرداخته است .

چطور می توانم از پیشرفت فرزندم در  my mathsاطلاع پیدا کنم ؟

فرم ارزش یابی میان ترم و پایان ترم توسط مربی با توجه به ارزیابی های غیر ملموس تکمیل شده و در اختیار والدین قرار می گیرد و همچنین مربی و والدین از طریق شبکه های آموزش مجازی با یکدیگر در تعامل می باشند و باز خورد مورد نیاز از کلاس طریق مربی به والدین و بلعکس انتقال داده خواهد شد

 Smart kids maths my math با چرتکه فارسی چه تفاوتی دارد ؟

اولین تفاوت این دو در سن کودکان است . مآی مت کودکان 3 تا 7 سال و چرتکه کودکان 7 تا 13 سال طراحی شده است و تفاوت بعدی در محتوای دو سیستم است در مآی مت مفاهیم ریاضی و زبان ریاضی مد نظر است در صورتی که چرتکه یکی از شاخه های ریاضی یعنی حساب همراه با ابزاری به نام چرتکه جهت توسعه ذهن استفاده می شود .در چرتکه هدف اصلی بکار گیری نیمکره های چپ و راست مغز به طور توام جهت استفاده بیشتر از پتانسیل مغز است .پیشنیاز ورود به دوره چرتکه آشنایی کامل کودک با مفهوم عدد است که معمولا این توانمندی را در حالت کلای کودکان 7 سال به بعد دارند بنابر این توصیه ما اینست که کودکان زیر 6 سال با مآی مت شروع کنند .

TOP